6 січня: Сьогодні про важливе

1 січня о 03:02 до Служби порятунку «101» надійшла інформація про пожежу у приватному домоволодінні на вулиці Гастелло в м.Лебедині. На гасіння прибув черговий караул 5 державної пожежно-рятувальної частини. На місці події встановлено, що вогонь охопив гараж та легковик, що знаходився в середині, розташовані впритул топкове приміщення, прибудову до житлового будинку та перекинувся на покрівлю самої житлової будівлі. Ускладнювало ситуацію те, що будинок дерев’яний та облицьований пластиком. Для забезпечення безперебійної подачі води для гасіння, автоцистерни довелося дозаправляти від пожежного гідранта, розташованого на відстані близько 1 км від місця пожежі. О 03:13 рятувальники локалізували загоряння, запобігши поширенню полум’я на всю покрівлю будинку та безпосередньо житлові приміщення та розташовані поруч літню кухню, два інші гаражі та господарчу споруду. О 05:36, використавши на гасіння близько 15 т води, пожежу ліквідували.

2 січня о 17:43 на пункт зв’язку 5 ДПРЧ (м.Лебедин), надійшло телефонне повідомлення про пожежу, яка виникла у с.Грицини на вулиці Лебединській. На місце події направлено черговий караул у складі одного відділення на 1 АЦ та 1 АЦ МПК с.Гринцеве. Вогнем був охоплений житловий будинок. За результатами огляду після ліквідації пожежі встановлено, що під час пожежі у будинку загинув його мешканець. Ймовірна причина та обставини пожежі встановлюються. Шановні громадяни, Сумське районне управління ДСНС України у Сумській області закликає – будьте обачними під час опалювального сезону, бережіть себе та життя своїх рідних!

«78% українців вважають, що держава так чи інакше має втрутитися в діяльність УПЦ МП. Зокрема, серед них 54% вважають, що ця церква має бути повністю забороненою в Україні», – йдеться в результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 4-27 грудня. Ще 24% виступають за дещо «м’якший» підхід, який не вводить повної заборони, але передбачає встановлення державного контролю та нагляду. Лише 12% респондентів вважають, що нічого не варто робити і не варто втручатися у справи УПЦ МП, а розслідувати лише окремі можливі випадки правопорушень.

Із 1 січня 2023 року Національний банк України поступово вилучатиме з обігу паперові гривневі банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 грн зразків 2003-2007 років.Гривні старого зразка замінять на оновлені банкноти та монети: обігові монети номіналами 5 та 10 грн зразка 2018 року; банкноти номіналами 20 та 100 грн нового покоління. Втім, перейматися не варто, згадані банкноти й надалі залишатимусь платіжними засобами, тож спеціально відвідувати банки, аби обміняти їх, не потрібно.