13 січня: Сьогодні про важливе

Лебединське відділення ДУ «Сумський ОЦКПХ МОЗ» повідомляє, що за минулий тиждень, із 30 грудня до 6 січня, на ГРВІ захворіли 123 жителі Лебединської громади. Це на 34 випадки менше проти минулого тижня. Захворюваність дітей склала 48 випадків – на 15 випадків менше, ніж за попередні 7 днів. Госпіталізовані до лікарні з ГРВІ 2 особи (одна дитина до 4-х років та дитина шкільного віку). Захворювань на COVID-19 за минулий тиждень було зареєстровані 6 випадків, у 4 з них – пенсіонери. Також зареєстрований випадок захворювання на гостру кишкову інфекцію – чоловіка госпіталізували до інфекційної лікарні м.Суми.

Упродовж 2023 року розмір аліментів, ймовірно не змінюватиметься. Як пояснюють фахівці сектору «Лебединське бюро правової допомоги», Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» установлений на 2023 рік прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років та від 6 до 18 років. На відміну від попередніх років, такий розмір зазначено на увесь 2023 рік. Збільшення з 1 липня та 1 грудня не передбачене. Тож мінімальна рекомендована сума аліментів на 2023 рік із 1 січня становить: для дітей до 6 років – 2272 гривень, для дітей від 6 до 18 років – 2833 гривень. Відповідно до положень Сімейного кодексу України, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. У 2023 році мінімальний ГАРАНТОВАНИЙ розмір аліментів (50 % від прожиткового мінімуму у цифрах) складає: для дітей віком до 6 років: – 1136 гривень, для дітей від 6 до 18 років – 1416,50 гривень.

З ініціативи Мінсоцполітики Уряд збільшив розмір компенсації вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» та змінив окремі умови надання послуги для забезпечення отримання підтримки тим, хто її найбільше потребує. Компенсація послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» надається у разі здійснення догляду за дитиною з інвалідністю, або у разі, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи. Уряд схвалив рішення щодо збільшення розміру компенсації послуги з одного прожиткового мінімуму (а у разі догляду за дітьми з інвалідністю з двох прожиткових мінімумів на дітей віком до шести років) до однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року. Таким чином, сім’я на відшкодування послуги няні зможе щомісяця отримувати 6700 гривень замість 2272 гривень.Важливо – упродовж січня 2023 року батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» повинні підтвердити своє право на таке відшкодування.

9 січня співробітники Сумського районного управління ГУ ДСНС області провели роз’яснювальну роботу з безпечної життєдіяльності у м.Лебедин. Надзвичайники застерегли лебединців від необережного поводження з генераторами. Також пояснили, як убезпечити житло і майно від пожежі під час аварійних відключень електроенергії та не спричинити пожежі в оселі, використовуючи електричні, газові обігрівачі чи пічне опалення. Крім того, рятувальники нагадали правила мінної безпеки та порядок дій при виявленні вибухонебезпечних предметів та закликали не ігнорувати сигналів повітряної тривоги.

Пасажири, які через оголошення повітряної тривоги не змогли потрапити на потрібний потяг, зможуть скористатися своїм квитком упродовж наступних 24 годин, – повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Якщо у пасажира заплановано ще й пересадку на інший потяг, у такому разі він має сказати про це провіднику чи начальнику поїзда, щоб йому допомогли скорегувати маршрут. Це ж стосується й міжнародних рейсів. Якщо ж поїзд заповнений, дія квитка стане довшою за 24 години.

Указом від 7 січня Президент України ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони від 6 січня про персональні санкції щодо низки осіб. Серед тих, що потрапили під санкції: співачка і актриса Ірина Аллегрова, телеведуча Жанна Бадоєва, співак Дмитро Білан, рок-музикант Сергій Бобунець, телеведуча Дана Борисова, співак Олександр Буйнов, співачка Вікторія Дайнеко, співачка Лариса Доліна, співаки Валерій Кіпєлов, Філіп Кіркоров і Лоліта Мілявська, оперна співачка Анна Нетребко, режисер Микита Міхалков, артист Євген Петросян, співак Володимир Пресняков, співак Стас П’єха, співачка Пелагея Телегіна, пропагандистка Маргарита Симоньян, співачка Любов Успенська, співак Михайло Шуфутинський, співачка Аніта Цой, телеведучий Леонід Якубович та інші.

В Україні ще на рік збільшився необхідний для виходу на пенсію страховий стаж, повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України. Так, вийти на пенсію у 2023 році можна буде у 60 років за наявності не менше ніж 30 років страхового стажу. При цьому, аби пенсію призначили з дня, що настає за днем ​​досягнення 60 років, заяву про призначення потрібно подати не пізніше ніж за три місяці з дня досягнення 60 років.